+48 732 860 680, pawel@maxiblock.pl
Podkład pod panel (11)

Podkłady pod panele podłogowe

Podkłady pod panele podłogowe to elementy wykorzystywane podczas montażu paneli. Układa się je między nawierzchnią posadzki, a podłożem. Podkłady pod panele chronią posadzkę przed uszkodzeniami. Bez nich panele podłogowe są narażone na uszkodzenia wywołane przez powstałe mikroszczeliny. Podkłady pod panele eliminują też efekt naprężenia, dzięki czemu chodząc po podłodze nie pojawia się nieprzyjemne skrzypienie powierzchni. Decydując się na zastosowanie podkładu minimalizujemy również powstawanie mikroszczelin czyli sprawiamy, że panele podłogowe optymalnie przylegają do posadzki.

Oferowane przez nasz sklep podkłady panelowe wydłużają żywotność podłogi. Wpływają też korzystnie na jej odporność na obciążenia. Dostępne w naszym sklepie podkłady znajdują też zastosowanie w przypadku podłóg betonowych. Są to naturalne podkłady pilśniowe, które tworzą warstwę izolującą termicznie i akustycznie. W ten sposób znacząco poprawiają komfort użytkowania podłóg. W naszej ofercie znajdują się również laminowane listwy przypodłogowe.

Podkład korkowy pod panele

Oferujemy ponadto naturalne pokłady korkowe pod panele. Użycie takiego naturalnego materiału zapewnia komfortowe korzystanie z podłóg. Podkład korkowy pod panele gwarantuje właściwą izolację termiczną, wytłumienie dźwięków i wszelkich drgań. Taki rodzaj podkładu doskonale sprawdzi się pod podłogi pływające – niweluje wszelkie nierówności, a także zmniejsza naprężenia i zapewnia właściwą pracę drewnianej podłogi.

W naszym sklepie mogą też Państwo nabyć podkłady piankowe przeznaczone do podłóg pływających. Ich zadaniem jest wyrównywanie wszelkich nierówności. Tworzą też izolację termiczną. Dzięki ich zastosowaniu minimalizuje się powstawanie drgań i wibracji. Działają one również wyciszająco.

Oferujmy również podkłady podłogowe Expert Thermo dedykowane właścicielom podłóg z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym. Tego typu podkład pod panele posiada specjalne otwory ułatwiające równomierne rozprowadzanie ciepłego bądź chłodnego powietrza po całej powierzchni posadzki. Wszystkie proponowane przez nas modele cechuje wytrzymałość, ergonomiczny kształt oraz szybki i prosty montaż. Prezentowane produkty znajdą zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, gdzie wykorzystano podłogi z paneli lub z innych materiałów. Sprawdzą się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i biurach oraz przestrzeniach o charakterze komercyjnym.

Jaki wybrać podkład pod podłogi pływające?

Drewno lub materiały drewnopochodne, z których wykonana jest podłoga pływająca, to materiały wrażliwe na zmiany wilgotności powietrza, a nawet temperaturę. Żeby umożliwić swobodną pracę elementów podłogi, rozprężanie się i sprężanie konieczne jest zastosowanie odpowiednio dobranej warstwy izolacyjnej oraz podkładu. Taka warstwa sprężynująco izolująca może być wykonana z pianki lub z korka. Podkłady pod panele podłogowe wyrównują nierówności powierzchni, na której układana jest posadzka. Oczywiście nie należy zapominać o właściwościach wytłumiających. Dobrze dobrana grubość podkładów pod panele z pewnością wyciszy dźwięki kroków domowników oraz naszych czworonożnych pupilów.

Decyzję o wyborze podkładu pod panele podłogowe należy podjąć rozważnie. Trzeba koniecznie przeanalizować każdy aspekt inwestycji. Na jakie obciążenia będzie narażona podłoga, na jaką powierzchnię będą układane panele i do jakiej przestrzeni zastosowane. Każda podłoga ma nieco inne wymagania, a podkłady pod panele powinny być idealnie dostosowane do danej realizacji.

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących produktu – masz pytania, wątpliwości – skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, a nasi specjaliści to skarbnica wiedzy o podłogach pływających. Zapraszamy do skorzystania z naszego czatu eksperckiego!

Koniecznie zapoznajcie się z pełną ofertą naszego salonu.

Producenci

Nowe produkty